Polski drób

Strefa Polskiego Drobiu


Kliknij i bobierz broszurę ⬇️

W sercu Europy, na żyznych polskich ziemiach, rozwija się przemysł, który z dumą nazywamy naszym narodowym skarbem - przemysł drobiarski. Oto kilka powodów, dla których Polski Drób jest wyjątkowy:

Lider w Produkcji:

Polska nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów mięsa drobiowego w Unii Europejskiej. Nasze zakłady przetwórstwa mięsa drobiowego są symbolem nowoczesności i innowacji w całej Europie.

Mistrz Eksportu:

Jesteśmy drugim eksporterem mięsa drobiowego w UE. Aż 20% całkowitej unijnej produkcji mięsa drobiowego pochodzi z Polski, co świadczy o naszej dominującej pozycji na rynku.

Nieustanny Rozwój:

Nasza branża drobiarska nieustannie się rozwija. W ciągu zaledwie kilku lat, między 2014 a 2017 rokiem, produkcja mięsa drobiowego w Polsce wzrosła o imponujące 30%.

Tradycja i Nowoczesność:

Nasza historia w produkcji drobiu sięga lat 70. XX wieku. Dziś, z produkcją sięgającą prawie 2,4 milionów ton, jesteśmy dumni z połączenia tradycji z nowoczesnością.

Królowa Gęsina:

Polska i Węgry prowadzą w eksporcie mięsa gęsiowego. Nasza specjalność, Młoda Polska Gęś Owsiana, jest ceniona na całym świecie, zwłaszcza w Niemczech.

W Polsce spożywamy około 27 kg mięsa drobiowego

 (a dokładnie piersi kurczaka) na osobę. W rankingu wyprzedza je tylko wieprzowina.

Zapraszamy do odkrywania smaku i jakości Polskiego Drobiu - wyboru dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość i niepowtarzalny smak.